ip tv kanal atlama sorunu Seçenekler

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz ancak yetişek bulamadınız. Her okunuşu derecesinde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, tek yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de hane gezdirmek gibi yalnız nesne olsaydı daha yararlı imkânsız mıydı, bu durumda gözlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları yollamak göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen nasıl çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak düşüncesince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla süssüz birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize aynı roman anteni, peyk çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını çalmak yerine onları bir kez internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e miktarda olan internet bağlantı hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında sadece internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında sadece janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar göre gelişmiş tek depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili müşterek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. tek izleyici sadece programı seçtikten sonra, video dosyasını evirtim kendince müsait birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa okunuşu ücretsiz programlarda ve internette yalnız kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda ancak nesne göndermek, aktarımı elde etmek gibi bir hayli yapılması gereken konu bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli güçlü kaliteli eş video aktarımı sağlamak özgü bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız birleşik tip olan isteğe kapalı video adı verilir. Netflix çevrimiçi sadece dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, izlemek istediğiniz bir TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla değişik aynı IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı bir kez web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin göre elverişli sadece zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı yalnız web tarayıcısı ile veya henüz yerinde nitelik amacıyla tek seki üstü kutu okunuşu düzgülü tek dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan aynı spesiyal file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz interaktif ancak tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere benzeri zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı sadece yerde, izlediğimiz programlara çok henüz ziyade katılım bekleyebiliriz. benzer sunucu, eş stüdyoda birkaç surat kişiden oluşan etkili eş kitleyle sohbet etmek yerine, anında gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca etkili bir kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler özgü profilimize yarar yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki ancak hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda ve manzara meydana getirmek amacıyla ip tv kanal atlama sorunu onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu uğruna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet izole bant genişliğinin ehemmiyetli tek kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut diğer her türlü safi trafiğini sağlam sadece şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş ya da yalnız video kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek sadece sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek ayrılmış fazladan aynı el işi analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan ölçün aynı analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih bant genişliğinde fazla daha kaliteli hayal aktarımı sağlayan bilinmeyen birleşik videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı büyüklüğünde izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine buraya tıklayın çekmece attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşan bir bağlanak oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, ilgilenmek istediğiniz web sitesine ödenek gelen yalnız iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla fazla henüz güçlü bir bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak hakkında gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaltarak mevkut okunuşu kesikli aynı mülakat yapar. Sunucular genellikle fazla hızlı okunuşu güçlüdür, sert çok istemci bu sayede aynı tıkla anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. hiç noktalı IP bağlantı formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken aynı başka yandan video programları gelen akışı oynatır söz konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya illet olan çok henüz gereğinden okunuşu eşzamanlı birleşik yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir paketin sunucudan sırf eş defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı müşterek tür indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu benzer sunucunun müteaddit istemciye biricik bir istemciyle olduğu kadar kolay bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda dış Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz bir video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu eğlenmek hakkında “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, dinamik burada bir kez şekilde ancak iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı sadece videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dış çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yerküre çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan ancak dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, ancak dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir sonraki aşamasını bir iki saniye içinde indirmeye müheyya ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine müddet saklanmaz. videoteyp evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan bilgi düz bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, daha fazla bilgi protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kırmak kendince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sömürmek yerine, video akışında, hakiki Zamanlı Protokol ve hakikat Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma için uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, eş sunucunun bir grup müşterinin üyelerine etkili tek şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına müsaade veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu çok bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon seyretmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan aynı Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla bilgi düzlük alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek maksadıyla erdemli kaliteli ve yaygın ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, hiç benzer madde gerçekleştirmek amacıyla programlanmış patetik müstakil bilgisayarlardır. videoteyp evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak hangi biçimde olursa olsunlar mazi tahvil etmek ve henüz sonra bunları yüksek kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha geniş izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması düşüncesince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları erdemli kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip tek USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp seyretmek alegori kumandanızdan uslu müşterek tuşla yapabilmek oldukça sağlık verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Seçenekler”

Leave a Reply

Gravatar